Asma Germe Çadır

Asma germe çadırlar şehir hayatının her noktasında karşımıza çıkabilecek türden olan çadırlardır. Genellikle otel lobi girişleri, site girişleri, otoparkların giriş kapıları, AVM ’lerin yol ile arasında kalan kısımlar, tribünlerin üstünde kullanılılar. Çok farklı çeşitlerde ve boyutlarda bulunabilirler. Asma germe çadırlar genel olarak sipariş üzerine üretilmektedir. Her müşterinin farklı talep ve isteği olduğu için buna uygun şekilde üretilmesi zorunludur. Plajlarda şezlongların ve şemsiyelerin devrini bitirmeye başlamışlardır. Düzenli ve sıralı bir iskelet üzerine kalite malzemlerden gerilen ve asılan çadırlar gölgeleme için kullanılır. Bu sayede hem daha modern hem daha şık bir görüntüye sahip olunur. Ayrıca ayarlanabilir boyutları sebebiyle çok daha kullanışlıdırlar .

Asma germe çadırlar diğer çadır türlerine göre çok daha kullanışlıdır. Kurulumu oldukça basit olmasından dolayı kısa süreli çadır ihtiyacı olan kişilerin tercihidir. Büyük ebatlı üretimi mümkün olduğu gibi küçük ebatlı kişisel boyutlarda da üretimi yapılmaktadır. Asma germe çadırlar dilendiği taktirde renk olarak çeşitlilik gösterebilir. Renk ve ebat için fiyatlar alım yapılacak şirket yetkilisiyle görüşme sonrası kesinleşir. Gençlik festivalleri ve konser alanları için oldukça kullanışlı ürünlerdir. Kurulumunun kolay olması ve büyük ölçekli üretilebilmesi sebebiyle alan üzerine kolaylıkla gerilebilir. Alan kenarlarında inşa edilen iskeletlerin mekanizmaları sayesinde dilendiğinde taktirde kolaylıkla açılabilir ve kapanabilir. Eğer kış aylarında kullanmak için asma germe çadır ihtiyacınız varsa bunu alım yapacağınız firmayı belirtmeniz gerekir. Kış ayları için üretilen asma germe çadırlar yağmura karşı dayanıklı olarak üretilir. Üzerine biriken suyu aşşağıya geçirmemesi ile çadır altında bulunan kişilerin yağmurdan korunmasını sağlar . Birikin suların ağırlığı çadırı yırtamayacaktır. Bunun için kuvvetli ve yırtılmaz, dayanıklı kumaşlar asma germe çadırlarda tercih edilen kumaşlardandır. Biriken suyun boşaltımını bu sayede etkinlik ve festival bittikten, alan boşaltıldıktan sonra kolaylıkla yapabilirsiniz. Eğer bu çadırları kiralayan firmalardan talep edecek olursanız kurulum ve montaj işlerini bu firma sizin yerinize halledebilir.

Eğer asma germe çadırları satın alarak sürekli kullanmak istiyorsanız bu çadırları satan firmalar ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. İnternet üzerinden bu firmalar ile iletişime geçebileceğiniz gibi dilerseniz firmaların şubelerine giderekte görüşme sağlayabilirsiniz. Asma germe çadırların fiyatları genellikle boyutlarına göre değişmektedir. Eğer asma germe çadırları raylı sistemler ile birlikte almak isterseniz bu fiyat çok daha yüksek rakamlara taşınabilir. Piyasa içerisinde etkin olmak isteyen firmalarla iletişime geçerek ucuz rakamlara bu ürünleri temin edebilirsiniz .

Asma germe çadırlar genellikle isteğe göre özel olarak üretilirler. Çadırın üretim aşamaları çok kademelidir ve zaman alması olasıdır. Öncelikle istediğiniz asma germe çadırı satış temsilcisine anlatırsınız. Sizden alınan bu bilgiler bilgisayar ortamında çizimi yapacak olan proje mühendisine teslim edilir. Büyük ebatlı asma germe çadırların yapım aşaması uzun olduğu gibi küçük ölçekli çadırların ki daha kısa sürede tamamlanır. Büyük ölçekli çadırlar için mühendis bilgisayar ortamında çizim işlemini tamamladıktan sonra gerekli metal direklerin üretimi için start verilir. Üretim tamamlandıktan sonra iskelet malzemeleri toplanarak iç yüzey oluşturulmuş olur . Bundan sonrası sizin isteyeceğiniz ebat, ölçü ve özelliklerde (yanmaz, yağmur geçirmez vb) çadır türünü iskelet üzerine geçirerek istediğiniz alan üzerine kurulum yapmaktadır. Montaj ücretleri firmalara göre değişkinlik gösterebilir.

Günümüz dünyasında oldukça yoğun şekilde kullanılan asma germe çadırlar hakkında verdiğimiz bilgilerden farklı bilgiler edinmek istiyorsanız sitemiz üzerinden diğer yazılarımızı inceleyebilirsiniz. Diğer çadır türleri hakkında bilgi almak için kategorilerimiz üzerinde gezinebilirsiniz.

WhatsApp'tan Ulaşın